Su Kaçağı

Su kaçağı son teknoloji kamera sistemleri kullanarak noktasal olarak bulunup tamir edilmektedir. Kameralı tesisatçı olarak gelişmiş termal kamera ve pimaş içi gösteren kameralar ile ev ve iş yerlerinde su kaçağı tespiti yapıyoruz.

Su kaçakları ev ya da işyerlerinde sıklıkla yaşanan problemler arasında bulunmakta olup geçmişe göre artık çok daha kolay bir şekilde çözülmektedir. Su kaçakları kendini bir şekilde belli eden problemlerden birisidir. Su kaçağı olan evlerde görülen belirtiler şu şekildedir:

  • Evde farklı bir su kullanımı olmamasına rağmen aniden artan fatura
  • Duvarlarda belirmeye başlayan nem ya da su damlacıkları
  • Evde böceklerin görülmesi
  • Tüm muslukların kapalı olmasına rağmen su saatinin durmaması

Bunlar gibi durumlar yaşandığından büyük ihtimalle orada su kaçağı bulunmaktadır ve hızlı bir şekilde tamir edilmesi gerekmektedir. Çünkü su kaçakları tamir edilmediğinde evlere çok ciddi zarar verebilmektedir. Duvarlarda oluşan nem, zamanlar kararmaya ve küflenmeye neden olmaktadır. Bu da hem kötü kokuya hem de duvarların çürümesine neden olmaktadır. Su kaçakları önceleri büyük problemlerden kabul edilmekteydi. Çünkü su tesisatları genellikle duvarların ya da zeminin içinde olduğundan dolayı kaçağı tespit etmek çok zordu. Ustalar genellikle deneme yanılma yoluyla su kaçağını bulmaya çalışır bu da ev ya da işyerlerine ciddi zarar verirdi. Bu yöntemden dolayı su kaçakları, insanların karşılaşmak istemeyecekleri problemler arasında en üst sıralarda yer almaktaydı. Fakat teknolojinin her alanda olduğu gibi bu alanda da sağladığı kolaylık sayesinde artık su kaçağı tespiti çok kısa zamanda ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Böylece nu sorun eskisi kadar korkulan bir problem olmaktan çıkmıştır.

Su kaçağı tespiti için kullanılan farklı teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazların farklı şekilde çalışmakta fakat kaçağı kolay bir şekilde tespit etmektedir. Bu cihazlardan en fazla tercih edilenleri şunlardır:

  • Akustik dinleme cihazı
  • Termal kamera
  • Boru görüntüleme cihazı
  • Nemölçer

Bunlar ve benzer işlev gören cihazlar sayesinde su kaçaklarının yerleri tam olarak tespit edilmektedir. Tespit işleminden sonra ise sadece kaçağın olduğu bölüm kırılmakta ve kaçağın olduğu boru tamir edilmektedir. Daha sonra ise kırılan bölüm büyük bir özenle kapatılmakta ve eski halini alması sağlanmaktadır. Böylece neredeyse su kaçağı tamiratı yapıldığı belli olmamakta olup ev sahipleri bu durumdan çok memnun olmaktadır.

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55